Kvalitní sonda urychlí vyhrabání zasypaného z laviny

Moderní vyhledávače výrazně zrychlily lokalizaci zasypaného. Potvrzení nálezu sondou je startovním výstřelem pro efektivní a co nejrychlejší vyhrabání.

Cílem je rychlejší záchrana, která zvyšuje šanci na přežití

Čím hlouběji je zasypaný pod sněhem, tím důležitější je sondování. Proto ti kvalitní sonda může ušetřit cenný čas, protože o výsledku záchranné akce mohou rozhodovat vteřiny.

Lavinové sondy Orotovox v akci

SONDA OVĚŘÍ LOKALIZACI LAVINOVÝM VYHLEDÁVAČEM

Vyvíjíme vysoce kvalitní specializované sondy pro nejrůznější potřeby a uživatele. Naším cílem je snaha o PŘESNOST a RYCHLOST. Protože ty mohou v NOUZI zachránit život. Zabýváme se každým detailem, který udělá záchranu ještě intuitivnější a spolu s lavinovým vyhledávačem a lopatou nás rychleji dovedou k záchraně zasypaného člověka.

Řešení uzávěru ochranného obalu na sondu přerušeným suchým zipem umožňuje provlečení poutka, které vyčuhuje z obalu. Při uchopení poutka lze jedním tahem otevřít pouzdro, vytáhnout z něj sondu a ještě ji napnout do celé délky.
Poutko laviné sondy Ortovox

Nástupce našeho, systému rychlého napnutí sondy je ještě SUBTILNĚJŠÍ a KOMPAKTNĚJŠÍ, a přitom stále 100% SPOLEHLIVÝ.
systém rychlého napnutí lavinové sondy ortovox

Základním předpokladem pro rychlé napnutí sondy je nízké tření na rozhraní segmentů. Rozhraní tvoří naváděcí kužely z hladkého plastu, po kterých do sebe jednotlivé segmenty krásně zapadnou.
Naváděcí kužel lavinové sondy Orotovox

Tenký, lehký a zvlněný pryžový potah konce sondy poskytuje úchop bez klouzání a podporuje rychlé sestavení a aretaci sondy.

Větší průměr hrotu sondy ve srovnání s průměrem segmentů sondy zajišťuje lepší průnik do hloubky sněhu. Větší tunel proražený hrotem snižuje tření sondy o sníh a také zabraňuje jejímu zamrzání ve sněhu.
Hrot lavinové sondy Ortovox

Intuitivní vizuální systém poskytuje rychlou a jasnou informaci o hloubce zasypání. Podle hloubky můžete PŘIZPŮSOBIT STRATEGII VYHRABÁVÁNÍ a ušetřit důležitý čas.
Vizuální orientaci reprezentuje stupnice po 10 centimetrech. Kontrastní oranžovou je obarvený celý 40 cm segment sondy nad hrotem. Další výrazná kontrastní ryska ve 1 mm od hrotu.
40 cm ryska signalizuje zachránci, aby byl při vyhrabávání lopatou pozorný a nezranil zachraňovaného kamaráda.
Když je značka 1 metr pod sněhem, je jasné, že vyhrabávání bude časově i fyzicky náročné a je nutné od sondy odstoupit směrem po spádnici dolů po svahu, abys kopal z boku směrem k zasypanému a ušetřil tak drahocenné síly a vteřiny.

Měřidlo na sondě Ortovox

Podívejte se na naše tipy

V nouzovém stavu boduje design, který díky intuitivnímu ovládání minimalizuje chyby.

PROBE ALU 240 PFA

PROBE ALU 240 PFA

Osvědčená a léty prověřená, sázka na jistotu. Montáž a aretace rozložené sondy jdou snadno a rychle díky systému PFA. Tvrzená slitina hliníku 7075 T6. Průměr 13 mm, 6 segmentů, váží 310 gramů.

PROBE ALU 240 LIGHT

PROBE ALU 240 LIGHT

Každý gram se počítá! Lehká sonda s pevným aramidovým napínacím lankem a jednoduchou aretací Quick Lock. Tvrzená slitina hliníku 7075 T6. Průměr 11 mm, 7 segmentů, váží 235 gramů.Vytažení z obalu a montáž jediným pohybem díky šikovnému oranžovému poutku.

PROBE ALU 240

PROBE ALU 240

Jednoduchá a lehká sonda s aretací Quick Lock. Snadná montáž díky naváděcím kuželům mezi segmenty. Tvrzená slitina hliníku 7075 T6. Průměr 11 mm, 6 segmentů, váží 205 gramů.