Využití při první pomoci i nouzovém noclehu

Používají se ke dvěma účelům. Jednak jako ochranná slupka při neplánovaném, nouzovém noclehu (místo stanu) a jednak jako tepelná izolace po poskytnutí kamarádské první pomoci nebo k transportu zraněného.

Bivakovací pytel

Izolace tepla a ochrana před vlhkostí

Bivakovací vaky ORTOVOX jsou odolné proti větru, vlhkosti a ulpívání nečistot. Stříbrná podšívka na vnitřní straně chrání před chladem tím, že odráží tělesné teplo.

Bivakovací vaky ORTOVOX ve zkratce

BIVI PRO

BIVI PRO

BIVI PRO je mnohem víc než jen bivakovací vak. Je ideální pro profesionální, improvizovaný sestupový transport zraněného. Je možné ho přeměnit na sedací stan s kapucí nebo sluneční markýzu. Poskytuje prostor pro 1-2 osoby. Přestože je robustní, váží jen 680 g.

BIVY SINGLE

BIVY SINGLE

BIVY SINGLE se hodí, když pravidelně bivakuješ, očekáváš od něj odolnost a nevadí ti vyšší hmotnost (235 g). Odolá větru a odpuzuje vodu i špínu. Kompresní obal s uzávěrem TOLL TOP. vlezeš do něj i se spacákem (72 x 230 cm).

BIVY DOUBLE

BIVY DOUBLE

BIVY DOUBLE – bivakovací vak pro dvě osoby sbalíte do miniaturního pytlíku, díky kompresnímu obalu Roll Top. Proč pro 2 osoby? Při nouzovém bivaku si do vaku můžete vložit batoh, nachystat si termosku a ve sněhovém iglu nocovat v sedě ve dvojici - díky tomu se vak efektivněji “vytápí” tělesným teplem.

BIVY ULTRALIGHT

BIVY ULTRALIGHT

BIVY ULTRALIGHT – ochrání 1-2 lidi (110 x 235 cm). Má velikost čtvrtlitrové plechovky a váží jen 150 g. Není vhodný pro pravidelné používání ale pro ojedinělé nouzové stavy.